Mundial 2010....Ζ΄ & Η΄ Όμιλος....10η Ημέρα....

Goeie middag. Goeie start en voorspoed en die 32 spanne in hierdie Wêreldbeker stadions in Suid-Afrika.

Καλησπέρα σας. Καλή Αρχή και Καλή Επιτυχία και στις 32 ομάδες που συμμετέχουν σε αυτό το Μουντιάλ στα γήπεδα της Νοτίου Αφρικής.....

...32 ομάδες συμμετέχουν αυτό το μήνα 11 Ιουνίου - 11 Ιουλίου με μοναδικό στόχο να ξεχωρίσουν όλες σε μικρό ή μεγάλο βαθμό δεν σκέφτονται απλώς μια αξιόλογη πορεία αλλά και κάτι παραπάνω. Αυτό το παραπάνω είναι το Μεγάλο Τρόπαιο της 11ης Ιουλίου.

Στις 14:30 η Παραγουάη έχει ως στόχο την νίκη που θα την στείλει στους ΄΄16΄΄ των τελικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Στις 17:00 η Παγκόσμια Πρωταθλήτρια του 2006 Ιταλία θέλει να αποδείξει ότι το 1-1 με την Παραγουάη ήταν μια άτυχη στιγμή και να πάρει με επιβλητικό τρόπο την νίκη απέναντι στην αδύναμη και άκρως επικίνδυνη Νέα Ζηλανδία. Στις 21:30 ένα απο τα φαβορί αυτού του θεσμού η Βραζιλία θέλει νίκη και σαφώς καλύτερη εμφάνιση για να πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση κόντρα σε μία Ακτή Ελεφαντοστού που δεν έπεισε σε καμία περίπτωση απέναντι στην Πορτογαλία.

116
Σλοβακία - Παραγουάη > 3,60 - 3,20 - 1,85 > U1,35 - Ο2,30

Την έπαθε στο τέλος μιας και δέχτηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων την ισοφάριση απο την Νέα Ζηλανδία και έμεινε κάγκελο. Πλήρωσε ότι πήγαινε να κρατήσει αυτό το ύπουλο 0-1 αντί να προσπαθήσει να τελιώσει το μάτς. Η Παραγουάη παρά την ισοφάριση που δέχτηκε απο την Ιταλία έδειξε να είναι σε καλύτερη κατάσταση κάτι που πρέπει να δείξει και σήμερα. Με νίκη κατα μεγάλο ποσοστό παίρνει απο σήμερα το εισιτήριο για την επόμενη φάση .

117
Ιταλία - Νέα Ζηλανδία > 1,10 - 5,75 - 15,00 > U1,65 - O1,80

Κάκιστη ήταν στο πρώτο παιχνίδι η Ιταλία και απορώ πως δεν έχασε κιόλας. Φυσικά απο την μία πρέπει να τους προβληματίζει η εικόνα τους αλλά απο την άλλη να λένε πάλι καλά που πήραν το βαθμό της ισοπαλίας. Η Νέα Ζηλανδία παρά το γκολ που δέχτηκε δεν παράτησε το μάτς και κατάφερε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας που τυπικά τις δίνει ελπίδες για την συνέχεια.

122
Βραζιλία - Ακτή Ελεφαντοστού > 1,60 - 3,30 - 5,00 > U1,55 - Ο1,90

Με το Μαγικό και το καλύτερο γκολ αυτού του Μουντιάλ απο τον Μαϊκόν μέχρι στιγμής η Βραζιλία να πήρε προβάδισμα για την νίκη με 2-1, όμως η εικόνα της δεν έπεισε όπως θα περίμεναν αρκετοί. Σήμερα γνωρίζει ότι με νίκη παίρνει ένα απο τα εισιτήρια για την φάση των ΄΄16΄΄. Απο την άλλη πλευρά η Ακτή Ελεφαντοστού στο πρώτο μάτς απέναντι στον Κριστιάν Ρονάλντο και την παρέα του δεν έδειξε τίποτα αξιόλογο όπως βέβαια ούτε η Πορτογαλία έδειξε. Ίσως το Ακτή - Πορτογαλία να είναι το χειρότερο μάτς της διοργάνωσης ως τώρα.