Σελίδες

Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2011

Δυάδα,τερμάτων και ελπίδας...1/2

Θεωρώ ότι στην χθεσινή ημέρα τα πήγαμε αρκετά καλά με το μεγαλύτερο μέρος των εκτιμήσεων να έρχονται όπως περιμέναμε. Λίγα παιχνίδια ήταν αυτά που έσπασαν είτε για ένα είτε για δυο τέρματα.
Στοιχηματικές εκπλήξεις δεν έλειψαν με ορισμένα απο τα 82 παιχνίδια να φέρνουν τρομερά κέρδη,όπως η ανατροπή του Ολυμπιακού κόντρα στην Ξάνθη με το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου να γίνεται 2-1 στην επανάληψη της αναμέτρησης.

Σήμερα,το κουπόνι ως Δευτέρα δεν μπορώ να πω ότι είναι αρκετά μεγάλο με παιχνίδια απο την σκανδιναβία,αλλά και τις μικρότερες κατηγορίες των μεγάλων πρωταθλημάτων. Φόβο,τρόμο αλλά και περιέργεια για το πότε θα δούμε την Μονακό να κερδίζει στην Γαλλία 2. Μέχρι στιγμής μετά το πέρας των έξι πρώτων αγωνιστικών έχει μόνο ισοπαλίες και ήττες.

Φινλανδία 1
470 Χάκα - Μάριεχαμν > 2,35 - 3,20 - 2,40 > U1,85 - Ο1,60

Η Γηπεδούχος ομάδα βρίσκεται στην μέση περίπου του βαθμολογικού πίνακα και διαθέτει μια έδρα στην οποία έχει πάρει σημαντικά τρίποντα,αλλά έχει αφήσει και πολλούς βαθμούς. Για την ακρίβεια εντός έδρας έχει 4-2-5 και 6under με 5over. Μια μικρή προσοχή χρειάζεται στην άμυνα έχοντας 12-17. Απο την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι είναι λίγο παρακάτω έχοντας κάνει εκτός έδρας λίγα πράγματα. Ως τώρα έχει 3-1-9 και 10under με 3over. Προβληματική άμυνα έχοντας δεχτεί τα διπλά απο αυτά που έχει βάλει 8-19.
Παράδοση: 3-1,1-0,1-2,1-0,5-1,2-1 > 5-0-1 > 2under - 4over.

Γαλλία 2
480 Μονακό - Άρλ > 1,75 - 3,15 - 3,75 > U1,55 - Ο1,90

Έπειτα απο έξι αγωνιστικές στην δεύτερη κατηγορία της Γαλλίας,η Μονακό έχει μόνο τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες. Προς το παρόν δεν γνωρίζει τι πάει να πει νίκη,είτε αυτή είναι εντός,είτε εκτός έδρας. Είναι ομάδα που βάζει γκολ έστω και στις ήττες της,αλλά και αυτά που δέχεται δεν είναι  ιδιαίτερα πολλά,κρατώντας πολλές φορές το σκορ σε χαμηλά επίπεδα. Η Άρλ απο την άλλη πλευρά είναι περίπου στην μέση του πρωταθλήματος,έχοντας μια καλή πορεία κυρίως στα εντός έδρας.
Παράδοση: 0-0 > 0-1-0 > 1under - 0over.